Celebrity

Нов сингл на „Горилаз“

Песната „Do ya Thing“ може бесплатно да се симне од интернет страната на една од најпознатите марки на патики на која ќе ја најдете.

Дејмон Албарн ги здружил силите со Андреј 3000 од групата „Outcast“ и Џејмс Марфи од „LCD Soundsystem“ и направил песна која може бесплатно да се преземе од сајтот на „Converse“.

Во чест на песната, Џејми Хјулет од „Gorillaz“ дизајнирал и посебни „стартки“ со тема од бендот. Ќе бидат достапни во четири модели, по цена од само 60 долари за пар.

 

Напиши коментар