Celebrity

Нов сингл на Justin Bieber!

Justin Bieber објави усште еден нов сингл, само еден ден откако беше обвинет за напад врз папарацо. Синглот носи наслов „Die in your Arms“ и има делимично ретро звук.

Музички гледано, песната е класичен поп со заразен рефрен и постојано, динамично темпо. Оваа песна е осма по ред на албумот „Believe“, трет студиски на тинејџ ѕвездата.

Според објавената листа на песни кои ќе се најдат на албумот, како гости на истиот ќе се појават: Drake, Nicki Minaj, Big Sean и Ludacris. Албумот очекувајте го во продажба на 19-ти Јуни, а тука преслушајте ја аудио верзијата за вториот сингл на Bieber од овој долгоочекуван албум:

http://www.youtube.com/watch?v=WaDsHyCwUnM&feature=player_embedded

Напиши коментар