Celebrity

Нова музика од Nicki Minaj и спот на Chris Brown!

Вчера на интернет се појави најновата песна на раперката Nicki Minaj со наслов „Champion“. Иако нејзиниот албум сеуште не е официјално издаден повеќе од половина од песните на него веќе се најдоа на интернет.

Новиот албум на ексцентричната пејачка именуван како „Pink Friday: Roman Reloaded“ е најавен за 2-ви Април. Музичките критичари веќе ја оцениле оваа песна како една од најдобрите на новиот албум. Инаку како дел од синглот, покрај Minaj, можат да се чујат и раперот Drake, Young Jeezy и Nas.

http://www.youtube.com/watch?v=bjJQ5Way8vY

Тука може да го погледнете и најновото музичко видео на Chris Brown за песната „How I Feel“ која е дел од неговиот албум „“ кој се очекува да излезе во продажба на 8-ми Мај ширум САД. Ова е втор негов сингл од албумот, а како следен се најавува соработката со Big Sean и Wiz Khalifa.

Погледнете го видеото:

Напиши коментар