Celebrity

Нова песна на Lana Del Rey!

На интернет се појави нова песна на актуелната музичка ѕвезда Lana Del Rey.

„Never Let Me Go“ е уште една песна од низата совршени летни мелодии, на кои сме навикнати кога станува збор за оваа млада и талентирана пејачка. Искрено, не ни очекувавме нешто помалку од неа, а секако, доколку сте фан на Lana, оваа песна дефинитвно ќе мора да се најде на вашата листа на песни за слушање.

Инаку, песната е снимена во 2010 година и е дел од дебитантскиот албум на пејачката.

Преслушајте и одлучете дали ова е можеби новиот летен хит:

http://www.youtube.com/watch?v=ryBizxEO924&feature=player_embedded

Напиши коментар