Celebrity

Новата балада на Кели Роланд со видео запис!

R&B ѕвездата Кели Роланд конечно направи премиера на музичкото видео за песната „Keep It between Us“. Овој сингл е дел од третиот соло албум наречен „Here I Am“. Видеото е снимено дури минатиот ноември и Кели реши дури сега да ни го претстави.

Ова е една од најубавите балади на Роланд, а видеото е просто неодоливо. На него може да се види Кели Роланд заедно со актерот Ленс Грос, како уживаат еден во друг во Париз, градот на романтиката и љубовта.

Погледнете го спотот:

Напиши коментар