Celebrity

Нови музички видеа на Adam Lambert и 50 Cent!

Adam Lambert објави музичко видео за песната „Never Close Оur Eyes“, а тоа воедно претставува и втор сингл од неговиот студиски албум „Trespassing“.

Песната е напишана од Bruno Mars, а за продукцијата е задолжен Dr. Luke. Темата на оваа електро-поп балада е како да се живее животот до максимум. Видеото е дело на Dori Oskowitz и вреди да се погледне.

Исто така, и 50 Cent има ново видео за траката „Murder One“, на која соработува со раперот Eminem. Прегледајте го музичкото видео тука:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WKwUxXUBjbY

Напиши коментар