Celebrity

Нови спотови на Chris Brown и Will.i.am!

Двајцата рапери Chris Brown и Will.i.am истовремено решиле да ги почестат своите фанови со ново музичко видео.

Brown го прикажа спотот за песната „Sweet Love“, a oсновачот на групата „Black Eyed Peas“ понуди видео за синглот „This Is Love“ на кој соработува со холандската пејачка Eva Simons. Додека двајцата музичари вметнале дожд во видеата, сепак се работи за комплетно различен тип на екранизација.

Песната на Brown е последен сингл од неговиот петти студиски албум „Fortune“ кој треба да излезе во продажба на 3-ти Јули. Песната на Will.i.am се очекува да се најде на неговиот соло албум „#willpower“, за кој сеуште нема официјален датум на објавување.

Прегледајте ги видеата:

Напиши коментар