Celebrity

Новиот сингл на Marilyn Manson!

Музичарот Marilyn Manson заедно со својот бенд на 1-ви Мај го издава осмиот студиски албум со наслов „The High End of Low“. Новиот албум е најавен со синглот „No Reflection“, а наскоро се планира и спот за оваа трака.

Освен тоа, објавена е листа на песни кои ќе се најдат на претстојниот албум и таа изгледа вака: „Overneath the Path of Misery“, „Born Villain“, „Slow-Mo-Tion“, „No Reflection“, „Breaking the Same Old Ground“, „Children of Cain“, „The Gardener“, „Pistol Whipped“ и „Hey Cruel World“. Како звучи најавниот сингл можете да слушнете и сами, специјално тука:

httpv://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded

Напиши коментар