Celebrity

Ново фантастично видео на Lana del Ray!

Погледенете го феноменалното музичко видео на пејачката Lana del Ray за песната со наслов „Blue Genes“ која ќе послужи како трет сингл од контроверзниот и широко критикуван деби албум на пејачката „Born to Die“.

Песната беше фаворит на обожавателите на Lana, а видеото во режија на Yoann Lemoine се покажа како полн погодок. Целото е во црно-бела верзија, а во него пејачката е облечена во костим за капење и се наоѓа во еден базен полн со алигатори. Тогаш се појавува предметот на нејзината љубов, еден тетовиран дечко… Ако ве интересира што се случува понатаму, погледнете го целото видео:

Напиши коментар