Celebrity

Ново видео на Дејвид Гета и Ники Минаж!

Конечно излезе премиерата на музичкото видео за песната на Дејвид Гета со наслов „Turn Me On“. Ова е всушност поп/денс колаборација со раперката Ники Минаж, а трет официјален сингл од албумот на Гета „Nothing but the Beat“.

Песната е феноменална, за тоа нема сомнеж, од причина што веќе е број 1 на музичката Билборд листа. За Ники ова е прв пат да се најде на првото место со свој сингл.

Видеото е дело на Сањи и е доста оригинално. Погледнете и сами:

Напиши коментар