Celebrity

Ново видео на John Legend!

Погледнете ја светската премиера за новото музичко видео на John Legend за песната со наслов „Tonight (Best You Ever Had)“. Ова е прв сингл од неговиот иден четврти по ред студиски албум, кој треба да излезе во продажба кон крајот на 2012 година.

Песната е исто така дел и од саундтракот за филмот со наслов „Think Like a Man“. Погледенте ја секси страната на John Legend, како и понежната половина која е заедно со него во видеото. Како помошник на видеото се јавува Ludacris, а траката има нежна R&B мелодија.

Вреди да се преслуша:

http://www.youtube.com/watch?v=E2BCvmtiV2o&feature=player_embedded

Напиши коментар