Celebrity

Ново видео на Kylie Minogue!

Kylie Minogue (43) дефинитивно со текот на времето станува сѐ подобра во она што го прави. Оваа година, таа прослави 25 години активност на музичката сцена, а покрај турнејата со сеуште необјавени песни, „Џебната Венера“ ги почести своите фанови и со еден нов спот, како и со нова песна со наслов „Timebomb“.

Kylie и понатаму му останува верна на својот поп стил, овој пат со примеси на електро музика. Спотот е снимен во Лондон. Како сето тоа е спакувано во една песна и музичко видео, погледнете сами во спотот кој тука ви го претставуваме:

Се очекува Minogue на 4-ти Јуни да ja објави „Best of Collection“, а новиот сингл во живо за прв пат ќе го промовира овој викенд во шоуто „The Voice“.

Напиши коментар