Celebrity

Ново видео на Nelly Furtado!

Поп ѕвездата Nelly Furtado премиерно го прикажа своето музичко видео за песната „Big Hoops (Bigger the Better)“. Траката е официјален сингл од претстојниот англиски албум на пејачката кој носи наслов „The Spirit Indestructible“.

Албумот треба да биде пуштен во продажба на 19-ти Јуни. Инаку, спотот е во режија на X, а на него може да ја видите Nelly екстремно високa како чекори по улиците на Лос Анџелес. Истовремено можат да се забележат и повремени кадри од улични изведувачи. Секако тука се и хулахопите!

Погледнете и сами и уживајте во ова пролетно освежување:

Напиши коментар