Celebrity

Новото видео на Тејлор Свифт како саундтрак за филм

Кантри пејачката Тејлор Свифт веднаш по доделувањето на Греми наградите каде си доби Греми статуетка за кантри албум, премиерно го објави видеото за песната „Safe and Sound“.

Песната е колаборација со кантри/фолк дуото „The Civil Wars“ и овој сингл треба да биде саундтрак на долгоочекуваниот филм „The Hunger Games“. Засега синглот се наоѓа на 30-то место на Билборд листата.

На видеото може да ја видите Тејлор како замислено, носталгично и ранливо лута низ една неверојатно волшебна шума во есен. Членовите на дуото пеат од една удобна и топла викендичка.

 

Напиши коментар