Celebrity

Ова е новата Angelina Jolie

Младата актерка Ејслеј, ќе ја игра Анџелина во млади години во филмот со улога на злобната вешерка Грдана.

Инадиа и Анџелина, наликуваат премногу една на друга и имаат исти црти, полни усни, слични образи и браон очи, а во новата Дизниева адаптација ,на “ Заспаната убавица”, младата глумица ќе ја замени Анџелина.

За Ејслеј, ова ќе биде прва озбилна улога по помалите во последниве продолженија на сагата” Подземен свет”.

Анџелина изјавила дека едвај чека да започне сминањето на филмот, на кој најпосле нејзините деца се радуваат.

Приказната за “Заспаната убавица”, ќе биде прикажана од агол на злобната вештица која, бесна што не е повикана на крштевката на бебето, фрла страшна клетва на принцезата Аурора…

Филмот би требало да биде режиран од легендарниот Тим Бартон.

Напиши коментар