After Midnight

Пет необични работи кои мажите ги сметаат за секси

Покрај вообичаените работи кои мажите ги сметаат за привлечни и секси, жената поседува уште некој трик, кој е екстремно секси за секое машко, а малкумина го признаваат.

На пример мажите сакаат жени кои се снаоѓаат со алат, иако е распространето мислењето дека мажите сакаат поред себе да имаат беспомошна девојка.

Жените умеат да пијат алкохол, не е битна количината туку начинот на кој го пијат алкохолот и колку тој влијае на нив.

Мажите ги сметаат за екстремно секси жените кои се добри возачи и добро се снаоѓаат во сообраќајот.

Мажите сакаат романтични жени. Според последните показатели на испитувањата, мажите ги обожаваат жените кои сакаат романтика, бидејќи тоа е нивниот наједноставен начин да ги искажат своите чувства, инаку ќе бидат затворени и плашливи да не избрзаат.

Ова можеби е и најголемото изненадување… Имено жените кои на себе носат обична бела долна облека и маица под која нема градник се посекси за разлика од жените кои носат секси долна облека.

 

Напиши коментар