After Midnight

После ова жените ќе навалат на мажите

За еден час бакнување може да изгубите дури 200 калории, а 350 калории за половина час водење љубов, па сега вие размислете дали ќе одите во теретана.

Жените навистина знаат да го спојат доброто и корисното.

И после напорниот работен ден тие се сложуваат на секс само за да ги стопат калориите. Потврдено е дека активностите во кревет се многу поефикасни од одење во теретана, аеробик….

Сексот е многу поефтина варијанта од одење по теретани или пак да купувате справи за вежбање дома.

Актерката Ким Катрал, од Сексот и градот, призна дека водењето љубов и е еден од најомилените начини за губење на килограмите.

Некои истражувања велат дека со сексот може да се намали ризикот од срцев удар. При сексот се ослободува голема количина на ендорфин, хормон кој е важен за имунолошкиот систем, се спречува процесот на стареење.

Еве една споредба, за да согорите 200 калории ќе ви требаат 48 минути чистење, или 128 минути готвење. При шопинг за 63 минути интензивно шетање по бутиците се согоруваат 200 калории. Верувале или не 75 минути смеење согорува 200 калории.

Па сега може да бирате

Напиши коментар