Celebrity

Последната песна на Whitney Houston!

Во радио емисијата на Ryan Seacrest премиерно била емитувана последната песна на неодамна починатата музичка легенда Whitney Houston, на која делимично ѝ беа посветени и „Billboard Music Awards 2012“.

Последната песна на Whitney носи наслов „Celebrate“, а ја пее заедно со младата пејачка Jordin Sparks. Траката е во продукција на R. Kelly.

Официјалното објавување на песната е закажано за премиерата на филмот „Sparkle“, римејк на хитот од 1976 година. Улогата во овој филм ѝ беше последна на Whitney.

Премиерата е закажана на 17-ти Август.

А, сега преслушајте ја најновата песна и одлучете дали на повидок е уште еден летен хит:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wUan8fj2_xI

Напиши коментар