Celebrity

Quentin Tarantino ќе снима спот за Madonna!

Славниот режисер ќе го режира спотот за наредниот сингл на кралицата на поп музиката со наслов „Gang Bang“.

Madonna открива дека видеото за третиот сингл од најновиот нејзин албум „MDNA“ за неа ќе го режира славниот Quentin Tarantino.

–          Уште додека ја пишував песната го имав на ум Quentin како режисер. Имам една цела приказна во главата, а она што тој треба да го стори е само да ја екранизира, – изјавила пејачката.

Снимањето се очекува да започне кон крајот на оваа недела, но Madonna не сакала да открие кога ќе биде готово целото музичко видео. Слушнете како звучи песната:

Напиши коментар