Celebrity

Ријана приреди уште еден одличен настап!

iHeartRadio фестивал оваа година предизвика многу внимание во јавноста, иако Шакира, која беше една од водечките ѕвезди на овогодинешниот фестивал поради бременоста го откажала нејзиниот настап.

Салата MGM Grand во Лас Вегас во која е одржан фестивалот била тесна за сте оние кои во петокот се упатиле да ја видат и слушнат Ријана. Публиката била во еуфорија за време на настапот на 24-годишната Ријана, која ги пеела своите стари и нови хитови.

Погледнете!

http://www.youtube.com/watch?v=KTcbRZNB2HE&feature=player_embedded

Напиши коментар