Celebrity

Ријана со промена во новата песна

Ријана прави пауза од динамичните, брзи песни со новиот сингл, „Дијаманти“, првата песна од нејзиниот седми студиски албум.

Песната продуцирана од Старгејт, кој беше на кормилото на хитовите „Rude Boy,” “What’s My Name,” and “Only Girl (In The World), “ е балада која го прославува пронаоѓањето на љубовта.

Ријана вели дека песната е различна од нејзините последни изданија. Стиховите се позитивни и полни со надеж.

Доколку сеуште ја немате слушнато песната:

 

 

 

Напиши коментар