← НАЗАД НА БОЗА

Спот за Naked Enrique Iglesias и DEV

Спот за Naked Enrique Iglesias и DEV
656 Читања

DEV соработува со Enrique Iglesias за да ја промовира нивната заедничка песна „Naked“ преку музичко видео. Иако на спотот нема голи сцени, целото сценарио во видеото се случува во „Градот на гревовите“, каде двајцата пејачи се забавуваат и коцкаат цела ноќ.

Нивните улоги се двајца непознати кои си разменуваат неколку тајни насмевки додека нарачуваат пијачки на барот во казиното.

Песната е дел од најновиот студиски албум на DEV со наслов „The Night the Sun Came Up“. За синглот таа изјавила:

–          Позрел е. Се работи за надитрување помеѓу еден маж и една жена, а Enrique ѝ додава малку латино вкус на песната.

Погледнете го видеото тука:

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk