Celebrity

Тимберлејк во филм на Клинт Иствуд!

Познатиот холивудски актер и пејач Џастин Тимберлејк, по успешните улоги во филмовите „Социјална мрежа“ и „На време“, добил уште еден потенцијално успешен ангажман во остварувањето „Trouble with the Curve“.

Имено, се работи за нов проект на режиесерот и актер Клинт Иствуд. Според американското списание „Variety“, во филмот ќе се работи за еден млад бејзбол играч кој ќе го глуми Тимберлејк и еден стар ловец на таленти, односно Клинт Иствуд.

Детаљите околу почнувањето на снимањето сеуште се држат во јавност. Да се потсетиме само дека по 2008 година и филмот „Gran Torino“, ова е прв пат Клинт да застане пред камера и да снима.

Напиши коментар