Celebrity

Вака звучат Еминем и Пинк во дует!

Песната “Here comes the weekend” од новиот албум на пејачката Пинк се појави на интернет пред неколку дена.

Станува збор за дуетот на Пинк и Еминем. Освен дуетот со Еминем, Пинк направи дует со Лили Ален, а освен тоа има и многу други интересни нумери.

Оваа песна Пинк ја опишала како идеална за скокање и лудување во ноќните клубови.

Еве како звучи таа песна:

http://www.youtube.com/watch?v=2r3dbKzXEJ4&feature=player_embedded

Напиши коментар