← НАЗАД НА БОЗА

За сите фанови на Шерил Кол

За сите фанови на Шерил Кол
589 Читања

Шерил Кол сними видео запис за песната која ја напишала нејзината колешка Лана Дел Реј.

Новиот спот за песната Ghetto Baby, која доаѓа од нејзиниот последен студиски албум, A Million Lights, го потпишува фотографот Ранкин, за кого Шерил вели дека е еден од нејзините омилени соработници.

Инаку, неодамна Кол во интервју за една американска радио станица изјавила дека ја обожува Лана Дел Реј.

“Ја забележав пред одолу една година. Почнаа да доаѓаат песни кои звучат толку свежо и фантастично и се распрашав кој е изведувачот, а потоа ми кажаа: Обрнете внимание, тоа е една девојка по име Лана Дел Реј”, изјавила своевремено Шерил.

Погледете го видеото!

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk