Celebrity

Агнета Фелтског: Членка од групата “Abba” објави нов сингл

Бившата пеачка на легендарната шведска поп четворка, Агнета Фелтског, во мај ќе го издаде својот нов студиски албум. Албумот “A” ќе биде објавен на 13. Мај.

Пеачкатa веќе го објави и својот прв сингл “When You Really Love Someone”, за кој сними и спот.

–          Мислев дека никогаш повеќе нема да запеам, но кога ги слушнав првите три песни, неможев да одбијам.

Напиши коментар