Celebrity

Destiny`s Child повторно заедно

Кон крајот на јануари женското трио Destiny`s Child ќе се врати повторно на сцената со нов проект, а веста ја објави лично Бијонсе.

„Горда сум да го споделам првиот авторски проект после 8 години пауза“, напиша сопругата на Џеј Зи на својот сајт. Новиот албум со најдоброто од трите девојки насловен како  Love songs“,ќе се појави на пазарот на 29 јануари.

Групата ја објави првата пауза во 2000 година. Четири години покасно девојките го издадоа својот последен албум “Destiny Fulfilled”, пред дефинитивно да се разделат во 2006 година.

 

Напиши коментар