Celebrity

Новиот сингл на Мараја Кери “Almost Home”

Мараја Кери реши да ги израдува своите фанови со својата нова песна. Пеачката која моментално е и судија во Америчкиот идол, ја сними песната под наслов “Almost Home”. Таа ќе биде насловна песна за филмот “Големиот чаробен Оз”, кој на пролет ќе се најде на репертоарите во кината.

Напиши коментар