Celebrity

Ова е новата песна на Бритни Спирс

 

Иако Бритни Спирс најави голем камбек на сцената во понеделник, тоа се случи ден порано, бидејќи нејзиниот долго најавуван сингл “Work Bitch“ се појави на интернет вчера.

 

Бритни неколку години беше во сенка, а почетокот на 2013 почна да најавува хит сингл. Пејачката вчера ги праша своите фанови преку Твитер дали се подготвени во понеделник да ја преслушаат песната, меѓутоа фановите го имаа тоа задоволство ден порано.

 

31 годишната пејачка е очајна бидејќи нејзината песна се појави на интернет порано од очекуваното, како што неодамна и се случи на Лејди Гага.

 

Напиши коментар