Celebrity

Погледнете го новиот спот на Алиша Кис

Својот нов албум “Girl on fire”, славната пеачка минатата година го најави со синглот “New day”, за кого токму сега го објави и спотот.

Песната “New day” како продуцент ја потпишува сопругот на познатата пеачка Свиз Битц, додека за режирање на спотот бил задолжен Крис Робинсон.

Погледнете го спотот на Алиша Кис за песната “New day”.

Напиши коментар