Celebrity

После предолга пауза Тимберлејк повторно на сцена

Чекавме шест години и сега Џастин Тимберлејк конечно се врати на музичката сцена. Токму како што им вети на фановите во видео клипот минатата недела, објавил нов сингл Suit & Tie, кој е дует со Џеј Зи.

Тимберлејк на својата фан страна напишал отворено писмо до фановите, во кое помеѓу останатото вели дека 2013 година ќе биде многу возбудлива и дека подготвува големи работи оваа година. Тој, исто така, откри дека неговиот нов албум, на кој работи од јуни 2012 година, ќе биде објавен за неколку месеци.

Преслушајте го камбекот на Џастин…

Напиши коментар