← НАЗАД НА БОЗА

Бијонсе турнејата ја заврши со солзи

Бијонсе турнејата ја заврши со солзи
644 Читања

По скоро година дена настапување по големите светски градови, концертот на Бијонсе во Лисабон во која ја завршила својата светска турнеа Mrs. Carter Show, и паднало многу тешко и почнала да плаче додека се простувала со своите фанови.

Емотивниот говор на затварањето на турнејата ги допрел сите присутни во лисабонската сала, додека пејачката не можела да ги запре солзите, кои течеле како река.

–          Ако не знаете, ова ми е 132 концерт на турнејата. Ова е последниот. Почнавме пред година дена и само сакам да кажам дека ова беше право патување. Во минатата година толку многу поминавме заедно… Ви давам задолжено плачење. Ви благодарам на сите. Ви благодарам што ми овозможивте да имам кариера. Кога паѓам – вие ме кревате . – изјавила таа додека публиката со овации и дала поддршка.

 

Еве како изгледало тоа.

https://www.youtube.com/watch?v=MhIyzAUwQYI

 

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk