← НАЗАД НА БОЗА

Доктор Хаус доаѓа во Белград!

Доктор Хаус доаѓа во Белград!
717 Читања

Глумецот Хју Лори со својот бенд ќе настапи на 14 Јули во Сава Центар во Белград. Овој град е дел од турнеата на која се промовира албумот „Didn’t It Rain“, кој е составен од одлични блуз песни.

Глумецот Хју Лори кој се прославо како Доктор Хаус во истоимената серија, се занимава со музика уште од своето рано детство, часови по клавир посетувал уште кога имал шест години, а освен тоа свири и гитара, хармоника, саксафон и тапани. И нормално, добро пее.

Хју и неговата група „The Copper Bottom Bend“ на концертот во Сава Центар кој е официјално потврден и на неговиот сајт, ќе направат промоција на албумот кој ќе излезе во продажба на 6 Мај.

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk