Celebrity

Дополнета приказната на Maleficent!

Анџелина Џоли која ја глуми лошата самовила Maleficent во истоимениот филм на Дизни, е дополнет со нов трејлер кој е најава за премиерата што ќе се оддржи во Мај.

За филмот излегуваат постојано вести, од кои една беше дека во него се појавува и малата ќерка на Џоли, поради фактот што само она не се плашела од костимот на мајка си.

Сега приказната добива нова димензија и се појавуваат делови кои не ги знаеме од претходната верзија на „Заспаната убавица“.

Во овој дел главната улога и фокусот е на славната актерка Анџелина Џоли.

 

Напиши коментар