← НАЗАД НА БОЗА

Џорџ Мајкл го претстви новиот спот (Видео)

Џорџ Мајкл го претстви новиот спот (Видео)
665 Читања

Англискиот музичар Џорџ Мајкл пред неколку дена го издаде својот шести студиски албум “Symphonica”, а сега се појави и спотот за песната “You Have Been Loved”.

Изведувањето на оваа песна во живо беше снимено за време на неговата “Symphonica” турнеа во 2011. и 2012. година, според која беше созаден и овој албум.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk