← НАЗАД НА БОЗА

Кевин Спејси како Винстон Черчил!

Кевин Спејси како Винстон Черчил!
711 Читања

Оскаровецот се покажа одлично во улогата како политичарот Франсис во серијата „House of Cards“, која доби многу позитивни критики.

Немилосрдните политичар во хит серијата сега е во насока и планира да го игра Винстон Черчил во филм за британски лидер за време на втората светска војна.

Сценариото за филмот го напишал Бен Каплан, кој за телевизиската куќа „History“ го работел филмот за американскиот претседател Роналд Реган, а работел и на документарци за втората светска војна и Виетнам.

Се уште не се знае кој ќе го режира филмот. За секога погледнете ја популарната серија која Спејси ја направи уште подобра:

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk