Celebrity

Никол снима нов албум

Пејачката Никол Шерцингер ќе издаде нов албум. Изведувачката работи на проектот заедно со продуцентот Трики Стјуарт. Никол работи на продолжението на последниот албум “Убиствена љубов” (“Killer Love”), кој го издаде во 2011 година.

Својот проект ѕвездата му го доверила на 40-годишниот американски продуцент, “виновен” за едни од најголемите хитови на изведувачите од светската музичка сцена, меѓу кои Ријана, Џастин Бибер и Бијонсе.

“Со Трики сме во студио и паравиме магија”, сподели пејачката со своите фанови на Твитер.

 

Напиши коментар