← НАЗАД НА БОЗА

Ова е најновиот спот на КолдПлеј

Ова е најновиот спот на КолдПлеј
2686 Читања

Колдплеј после долга пауза, полека но сигурно се враќа на музичката сцена. Овој пат тоа е песната Magic која ја слушавме само по радио станиците.

Сега песната е обележана и со спот кој е објавен месец дена подоцна беше објавена и песната „Midnight“. Веќе готовиот албум на бендот во продажба ќе излезе на 19 Мај годинава.

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk