Celebrity

Погледнете го новото видео на Лејди Гага: Пејачката како ранета птица!

Ова видео трае дури 12 минути, а во него покрај Гага, се појавуваат уште неколку ликови.

Оние кои ја сакаат Лејди Гага, во ова видео ќе пронајдат неверојатна уметност, а останатите ќе видат дванаесет минутен филм во кој пеачката се појавува како ранета птица, потоа ја погребуваат во базен полн со вода и цвеќиња, таа се буди во рајот каде се наоѓа дури и американскиот водител Енди Коен, домаќинките од реалните шоуа и уште многу ликови. Во него се појавуваат и Мајкл Џексон, Ленона, Исус и Ганди.

Гага се издвојува од останатите со белата долга коса, во некои од сцените, речиси гола, таа игра, пее, глуми…

Напиши коментар