Free zone

Погледнете што направи пилотот на Ф-16! Ова е најдобриот селфи на светот!

Интернетот доби уште една селфи ѕвезда. Данскиот воен пилот Томас Кристенсен стана вистинска интернет сензација откако на Фесбук ја објави својата селфи фотографија, која ја направил во моментот додека во текот на воената вежба испукал ракета.

Кристенсен е еден од најискусните дански воени пилоти. На оваа фотографија се гледа дека тој испукал ракета АИМ-9Л, а селфито настанало благодарение на ГоПро камерата инсталирана во кокпилотот на авионот.

 

Напиши коментар