Free zone

Вашиот хороскопски знак ги издава вашите стравови и вашите најголеми тајни

Сепак вашиот хороскопски знак ги издава вашите стравови и вашите најголеми тајни, но не грижете се, тоа сепак ќе ви донесе повеќе корист отколку штета.

Овен

Овенот лесно станува зависен од луѓето кои ги сака, но никогаш нема да го признае тоа, бидејќи се плаши дека таквата зависност ќе биде погрешно сфатена.


Бик

За разлика од другите знаци Бикот е тој кој е способен за голема посветеност и стабилна врска. Иако има изразена сексуална природа, тој ќе чека сè до моментот кога ќе се почувствува целосно сигурен за да го покаже тоа.


Близнаци

Длабоко во срцето Близнаците чувствуваат голема несигурност во врска со љубовта и потребно им е постојано убедување дека се на вистинскиот пат. Зборувајќи постојано и премногу, луѓето често мислат дека Близнаците кажуваат сè што им паѓа на памет, но вистината е дека нивните вистински чувства се секогаш длабоко скриени.


Рак

Најмногу од сè Раковите се плашат од тоа дека ќе бидат повредени, па овој страв ги прави многу ранливи. Како што подлабоко ги запознавате така тие ќе се отвораат пред вас и ќе попуштаат во својата одбрана, затоа бидете трпеливи и имајте разбирање.


Лав

Целата потреба од докажување, потреба од внимание е само маска со која Лавот ја прикрива несигурноста во себе. Лавовите имаат една карактеристика која се нарекува „лажна самодоверба“, а најголемиот страв им е дека некој може да го открие тоа.


Девица

Иако Девиците навидум изгледаат смирено, приземјено и резервирано, во нив често се случува вистинска ерупција од мисли и чувства. Иако ништо од тоа нема да видите на површина, најголемиот проблем со кој се спротивставуваат е нивниот сопствен критицизам.

Вага

Најголемата тајна на Вагата е што таа може да тргне во очајна потрга по љубов доколку се почувствува многу осамено и очајно. Ваквиот очај може да ја доведе до промискуитет и безуспешна потрага по љубов. Сепак доброто е што со текот на годините ова се намалува и зрелите Ваги речиси и да го немаат овој проблем.


Скорпија

Скорпиите имаат многу тајни и уживаат во тоа. Не се изненадувајте ако ви е потребно многу време за да ги дознаете дури и најосновните работи за нив. Нивната најголема тајна е дека знаејќи многу за нив ќе бидете чекор пред нив и во еден момент ќе го искористите тоа.


Стрелец

Стрелците се отворени личности па оттука потекнува и нивната најголема тајна – стравот од врзување. Иако на моменти им се допаѓа идејата за долгорочна врска штом почнат да стануваат дел од такво нешто чувствуваат паничен страв и често знаат да избегаат.


Јарец

Јарците имаат скриена желба да бидат најдобри во сè што прават. Заради тоа ретко покажуваат знаци на слабост, а нивната најдлабока тајна е стравот од неуспех. Само наведете некој од нивните неуспеси и веднаш ќе се обесхрабрат и ќе заборават на сите успеси кои ќе постигнале.


Водолија

Водолиите се секогаш опкружени со луѓе но сепак, на моменти се чувствуваат многу осамено. Нивната најголема тајна потекнува од чувството на оддалеченост и неповрзаност со луѓето околу нив. Гледајќи дека понекогаш другите имаат чувства кои тие не ги почувствувале ги прави да се чувствуваат осамени и изолирани.


Риби

Огромната срамежливост е веројатно нивната најголема тајна, ова особено важи за машките припадници на овој знак. Рибите се најранливиот знак во зодијакот па затоа бидете многу внимателни како разговарате со нив бидејќи само еден погрешен збор може да ги доведе до депресија.

Напиши коментар