Free zone

Жените родени во овој хороскопски знак се вистински дами

Жените родени во знакот на Вага се социјални личности и имаат неверојатна дарба за комуникација, па затоа и обожаваат да бидат опколени со пријателите и семејството.

Тие се харизматични и ги маѓепсуваат сите околу себе, бидејќи се едноставно неодоливи. Тие бараат цврста врска и партнер што ќе ги радува со мали знаци на внимание, како пораки во хартиени срца и букет цвеќиња.  Иако изгледаат смирено кога ќе се опуштат, жените Ваги знаат да бидат многу диви и романтични, па затоа и својот совршен пар можат да го најдат во знаците Водолија и Близнаци.

Тие секогаш искрено ќе го кажат тоа што им паднало на ум, па затоа и некогаш можат да звучат сурово искрено. Ова не може да го истрпи секој – па, ако не сте подготвени за болната вистина, не треба да ги имате во ваша близина. Сепак, откако еднаш ќе го одберат својот партнер, тие ќе бидат целосно лојални, а за возврат ќе бараат само поддршка и љубов.

Можете да ги препознаете по елеганцијата што им го краси секое движење. Тие се совршено природни, убави, грациозни и секогаш свои.

Нивните надворешни карактеристики се правилни црти на лицето, дупчиња во образите, широка блескава насмевка, убави заби, тесен струк и нагласени колкови.

Напиши коментар