Free zone

Хороскопските знаци под лупа: Факти кои ќе ве изненадат

Иако сите мислиме дека знаеме баш сè за карактеристиките на астролошките знаци, на некои постапки сигурно не можеме да сметаме, ниту пак можеме да ги предвидиме. Затоа  ви откриваме некои факти кои сигурно не сте ги знаеле за астролошките знаци, за во иднина да не бидете изненадени од некои нивни постапки.

Овен

Не можете да претпоставите дека Овните ќе застанат на ваша страна само поради тоа што ве сакаат, сè додека не останете осамени поради различното мислење кое го имаат луѓето околу вас.

Бик

Не можете да замислите колку грижливи и посветени можат да бидат тие, сè додека не ве прегрнат и не ви помогнат целиот товар да ви падне од рамената…

Близнаци

Не можете да претпоставите колку пати во животот луѓето им давале причина да заплачат, а тие само го завртувале другиот образ и продолжувале понатаму.

Рак

Не можете да замислите колку пати тие прифатиле да бидат главните виновници, само за да не бидете вие обвинети.

Лав

Не можете да претпоставите колку Лавовите се спремни да се борат за вас, сè додека не им ја убиете и последната надеж за конечно да дигнат раце од понатамошната борба.

Девица

Не можете да претпоставите колку пати Девиците го премолчиле и го сокриле нивното мислење за вас, само да не ве повредат.

Вага

Не можете да замилите колку пати досега Вагите предвиделе нешто само затоа што сте им биле во мислите.

Скорпија

Не можете да поверувате дека Скорпиите се луѓе кои, макар и тајно, ќе водат сметка за сите, дури и кога нема никој да води сметка за нив.

Стрелец

Не можете да замислите колку многу Стрелците се борат да бидат самостојни, и тоа континуирано и без одмор.

Јарец

Не можете да претпоставите колку пати досега Јарците застанале зад својот тим и се залагале за него, а тогаш биле напуштени и разочарани.

Водолија

Не можете да претпоставите колку сте ѝ посебни на Водолијата кога ќе си дозволи постојано да мисли на вас, сè додека потполно не ве исфрли од својот живот.

Риби

Не можете да замислите колку им се тенки ѕидовите кои ги имаат изградено околу себе и колку малку им е потребно за да ве пуштат во нивниот живот.

Напиши коментар