Free zone

Ви го претставуваме вашиот целосен хороскоп за 2017 во две секунди

Сé што треба да знаете за годината што ви претстои.

 

Овен

Прифатете: Спојување  со други во моќна комбинација како животен стил – ќе стигнете далеку со комплементарна сила на ваша страна!

Ослободете се од: Не пробувајте да го промените (или изградите) светот во еден ден.

Позната личност во овој знак: Скај Џексон (8 април)

 

Бик

Прифатете: Здрави ритуали и навики што прават да се чувствувате секси во сопствената кожа.

Ослободете се од: Да се плашите премногу за иднината – живејте ден за ден.

Позната личност во овој знак: Џиџи Хадид (13 мај)

 

Близнаци

Прифатете: Легендарна оригиналност – вашето име ќе го изговараат сите оваа година.

Ослободете се од: Не дозволувајте други луѓе да летаат на вашите крилја.

Позната личност во овој знак: Анџелина Џоли (4 јуни)

 

Рак

Прифатете: Нека биде вашиот дом ваш замок. Ви треба приватност. Точка.

Ослободете се од: Играње на улогата на спасител за пријатели кои имаат потреба и комплицирани роднини.

Позната личност во овој знак: Ариана Гранде (26 јуни)

 

Лав

Прифатете: Пристапот „пробајте пред да купите“ – бидете дилетант оваа година.

Ослободете се од: Прекумерната употреба на „емотиконки“.

Позната личност во овој знак: Кајли Џенер (10 август)

 

Девица

Прифатете: Неспоредливата сестраност на црните хеланки, нека ви биде 2017 година на комфортот и ефикасноста.

Ослободете се од: Судењето како одбранбен механизам – и тоа уште пред да сте ја пробале работата!

Позната личност во овој знак: Зендаја (1 септември)

 

Вага

Прифатете: Следете ги вашите страсти и соништа без да се извинувате на другите.

Ослободете се од: Претрупување на вашиот распоред така што немате време за себе.

Позната личност во овој знак: Ким Кардашиан (21 октомври)

 

Шкорпија

Прифатете: Полабав, послободен распоред на вашето време што ќе остави простор за спонтаност.

Ослободете се од: Престанете да фрлате сомнеж на невините.  

Позната личност во овој знак: Ема Стоун (6 ноември)

 

Стрелец

Прифатете: Сé што е колективно – соработки, живеење заедно, делење превоз и активизам во заедницата.

Ослободете се од: Фиксирање на завршетокот и заборавање да уживате во процесот.

Позната личност во овој знак: Тејлор Свифт (13 декември)

 

Јарец

Прифатете: Отклучете ја вашата повисока свест (и релаксирајте се!) со медитација и метафизика.

Ослободете се од: Престанете да разговарате за статусот.

Позната личност во овој знак: Габи Даглас (31 декември)

 

Водолија

Прифатете: Глобален номадски статус – имајте повеќе печати во пасошот оваа година!

Ослободете се од: Стравот од преземање водство – со твоите високи идеали, луѓето тебе те чекаат, водолијо.

Позната личност во овој знак: Ема Робертс (10 февруари)

 

Риби

Прифатете: Делувајте повеќе дрско – тоа ќе ги држи сите непосакувани додворувачи подалеку од вас.

Ослободете се од: Сексуалните инхибиции: кога се чувствувате жешко, не се воздржувајте.  

Позната личност во овој знак: Ријана (20 февруари)

 

 

Напиши коментар