← НАЗАД НА БОЗА

4 пози во сексот кои морате да ги пробате во 2018

4 пози во сексот кои морате да ги пробате во 2018
237 Читања

Доколку сакате со партнерот еден со друг да се изненадите и малку да го зачините сексуалниот живот, ви предлагаме неколку пози со кои добро ќе се забавувате.

Мост

Легнете на грб и со стапалата потпрете се на подот. Подигнете ги колковите додека вашиот партнер клекнува измеѓу вашите нозе и ве придржува вас. Наслонете се на неговите колкови и препуштете му се на него додека ве држи како би можеле да изджите во оваа поза.

Ова е многу интересна, а сепак лесна поза во која можете заедно да уживате. Вашиот партнер ќе има поглед на целото ваше тело, а знаеме дека машките се визуелни суштества.

Превртена каубојка

Слична е на позата “каубојка” само што на партнерот му вртите грв и ќе мора да посветите повеќе внимание и да бидете внимателни. Кога ќе ја најдете положбата на кој и на двајцата ви одговара, почнете да се мрдате така што двајцата ќе уживате. Ова е една од најдобрите пози и секако ќе ви ја зачини 2018.

Подигната нога

Додека сте во мисионерска поза, вашиот партнер нека седнат на своите стапала, а вие подигнете ги нозете на неговите гради или раменици. Оваа поза не е никако лесна но е сигурно забавна. Еднаш кога ќе ја пробате, ќе ја засакате затоа што е многу интензивна и овозможува длабока пенетрација.

Стоечки

Доколку сигурно не сте се навикнале на оваа поза прво погрижете се да бидете блиску до кревет или столица. Поточно, блиско до нешто на кое што ќе можете да се придржувате. Раширите ги малку нозете и наведнете се напред додека вашиот партнер стои позади вас. Помалку дива поза, во која ќе се осеќате малку како секси звезда и низ неа ќе ја почнете новата година со стил

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk