← НАЗАД НА БОЗА

БЕЗ СТРАВ: Литванецот беше единствениот патник во Boing 737 на лет кон Италија

БЕЗ СТРАВ: Литванецот беше единствениот патник во Boing 737 на лет кон Италија
132 Читања

Еден литвански државјанин, кој летал кон Италија по влегувањето во авион, беше пречекан со пријатно изненадување, бидејќи, како што и рече на агенцијата AP, беше единствениот патник во Boing 737-800.

Скирмантас Стримаитис, кој леташе од литванскиот главен град Вилнус до италијанскиот град Бергам на скијање, имаше единствена можност да лета со авион кој можеше да прими 188 патници.

Покрај него, во авионот имаше само двајца пилоти и пет членови на екипажот.

Стримаитис за AP изјави дека летот, кој траеше само два часа, беше „уникатно искуство“.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk