← НАЗАД НА БОЗА

Хорор: Погледнете ја бабичката …

Хорор: Погледнете ја бабичката …
1312 Читања

Објавен нов трејлер за продолжението на хорор филмот снимен по романот на Стивен Кинг – “It”.

Во кината наскоро пристигнува продолжението на хорор филмот  по романот на Стивен Кинг – “It”.

Го гледавме “The Losers’ Club”, а сега повторно ги сретнуваме – речиси три децении подоцна.

Поточно, кога Пенивеј ќе се врати …

Студиото “Warner Bros” го објави вториот трејлер на приказната, и тоа оној во кој што ја гледаме Беверли како возрасна, која ја глуми Џесика Честејн, кога се враќа во Дери, во куќата каде што живееше со својот татко.

Таму сега живее слатка бабичка, која ѝ дозволува да влезе, се сеќава на минатото и разговара со неа.

Непосредно по објавувањето на трејлерот, почнаа коментарите – еден од најчестите: „Не ги тргнувајте очите од бабичката, ни за момент“, но исто така и „ за малку срцето ќе ми застанеше“.

Погледнете:

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk