Free zone

По танцот, Тереза Меј играше фудбал, а многумина велат дека е едноставно – смешна

Премиерката се гордее со англиските клубови, вели дека ги инспирира децата, возрасните и премиерите.

Британската премиерка Тереза Меј играше фудбал.

На нејзиниот Твитер, таа сподели снимка во која се наведува дека ова беше „историска недела за англискиот фудбал“.

– Ова беше историска недела за англискиот фудбал, со Ливерпул, Спарс, Арсенал и Челзи, кои ги инспирираа децата, возрасните, премиерите … – Меј напиша на Твитер.

Снимките покажуваат како премиерката ја удира топката, а многумина проценија дека нејзиниот обид да игра фудбал е ист како кога се обидува да танцува – смешен.

 

Напиши коментар