Free zone

Работа: Дување во манекенки!

Погледнете со што беше зафатен асистентот на Наоми Кембел на Мет Гала забавата!

Познатите дами го подготвуваат својот стајлинг со месеци за најголемата модна забава на годината, њујоршката Мет Гала вечер.

За се да биде совршено на црвениот тепих, е потребен цел тим од луѓе, а фотографите овековечија еден од нив на кој му е работа – да ја „проветрува“ најпознатата манекенка во светот.

Помошникот на Наоми Кембел имаше задача со парче пластика да направи струење на воздухот за фустанот на манекенката да изгледа што подобро.

Погледнете!

View this post on Instagram

#NaomiCampbell did not come to play at the #MetGala.

A post shared by WHEREISTHEBUZZ TV (@whereisthebuzztv) on

Напиши коментар