Free zone

Треба да се чувате за некој посебен: таа е ВЕГАНКА, има 32 години и одлучи да влезе НЕВИНА во брак, а еве и зошто

Таа има повеќе од еден милион следбеници.

Згодна, мускулеста и затегната, ѕвездата на Јутјуб, Кристина Кариљо Буркам откри зошто одлучила да ја сочува нејзината невиност за бракот.

Познатата блогерка веќе година и пол е во врска со момчето Кеш, но ја зачува својата невиност. Таа тврди дека не е фригидна и дека ја привлекува сексот како и сите останати.

View this post on Instagram

Everyday I am more and more grateful for this human. ♥️ I once read that the most important thing you can feel in a relationship is safe and free—simultaneously. For Cash’s and me, it’s always been first and foremost friendship. We didn’t have love at first sight, nor did we ever go through an infatuation phase. It’s been real. We built our connection on communication, honesty, unconditional support, compassion, selflessness, and balance. The things that are most difficult in any good connection are the attributes I’ve come to cherish and value most in our relationship. I am happy. I feel so incredibly safe and free. Cash, thank you. Thank you for your love. If it’s possible to fall in love more and more with a person as each day passes, then this is it for me. Happy Valentine’s Day @cashgotwings. Love you. ♥️🌹✨ ✨ 📸 @lotuszalzala ✨ #fullyraw #vegan #valentines #valentinesday #love #couple #cashtina #human #travel #costarica #twinning

A post shared by YouTube: FullyRawKristina 🎥🥑🍉 (@fullyrawkristina) on

Таа има над еден милион следбеници и со објавувањето на видеото од Бали, во кое ја објаснува нејзината одлука, откри дека секој може да има интимна врска која не е базирана на секс.

Израснала во православно семејство и научила секогаш да постапува правилно. Сака да ја сочува нејзината невиност за брак , бидејќи тоа е нормално во нејзината традиција. Сака да ги поддржи сите што го чувствуваат притисокот на едно општество во кое се пропагира сексот во помладите години.

Таа инсистира дека тоа треба да се случи за првпат кога девојката е целосно подготвена за тоа.

Кристина бара длабока емоционална поврзаност со човекот кој ќе и биде прв.

Во последните 13 години таа јаде овошје и зеленчук и вели дека таквата диета ѝ дозволува да води потполно чист живот. Имаше многу момци, но не сакаше да има секс со нив додека не беше подготвена.

Верена е за Кеш, кој исто така стана вегетаријанец кога ја запозна.

– Интимниот живот е нешто лично и нешто што треба да се негува. Треба да легнувате во кревет и да се будите во присуство на некој посебен бидејќи животот е премногу краток за да го потрошите на лоши врски и празни луѓе, вели таа.

Напиши коментар